porady

Pielęgnacja skóry na wiosnę! 

Pielęgnacja skóry na wiosnę z Nanili! 

Nasza skóra przez cały rok wymaga starannej pielęgnacji, jednak o tej porze roku poświęcamy jej z reguły więcej uwagi. W okresie przesilenia wiosennego potrzebuje ona nie tylko kosmetyków likwidujących zimowe przemęczenie, ale także takich, które przygotują ją do nadejścia lata!

Przy niższych temperaturach pory obkurczają się, mniej się pocimy, ale gruczoły łojowe nie zapewniają skórze odpowiedniego natłuszczenia. Osłabia się płaszcz lipidowy skóry, stanowiący jej naturalną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Suche powietrze spowodowane działaniem klimatyzacji i centralnego ogrzewania otaczające nas w pomieszczeniach, w których przebywamy także pozbawia skórę wilgoci.

Dlatego wiosenne preparaty kosmetyczne powinny zawierać wyselekcjonowane surowce, które nie tylko nawilżają skórę, ale również doskonale ją pielęgnują. Optymalnie dobrane składniki zawarte w kosmetykach wzmacniają system immunologiczny skóry i stymulują procesy naprawcze. Przywracają jej elastyczność, witalność i zdrowy wygląd.

Niezależnie od tego, jaki preparat wybierzemy, warunkiem jego skuteczności jest umożliwienie transportu substancji biologicznie aktywnych w nim zawartych w głąb skóry. Należy zatem pamiętać, że podstawowym zabiegiem wspomagającym i bardzo przydatnym w wiosennej odnowie skóry są peelingi powodujące złuszczenie warstwy rogowej naskórka. Dobór ich w dużym stopniu zależy od rodzaju cery.

Do pielęgnacji skóry dojrzałej z oznakami starzenia, fotostarzenia, ze zmarszczkami, a także z przebarwieniami polecamy FERULIC COMPLEX ILI-PEEL.

ACNE ILI-PEEL to profesjonalny peeling przeznaczony do pielęgnacji skóry: tłustej, trądzikowej, z trądzikiem różowatym, z przebarwieniami oraz oznakami fotostarzenia.

ARGININ ILI-PEEL to delikatny peeling przeznaczony do pielęgnacji cery: wrażliwej, dojrzałej, z oznakami starzenia i zmarszczkami. Delikatnie złuszcza, regeneruje i wygładza skórę. W skórze trądzikowej zwęża pory i wyrównuje koloryt.

Warto stosować kosmetyki należące do tej samej linii, które na ogół doskonale się uzupełniają i wzmacniają swoje działanie, pozwalając na uzyskanie optymalnego efektu kosmetycznego w stosunku do naszej skóry. Bardzo ważne jest systematyczne, kompleksowe podejście do pielęgnacji cery, dlatego oprócz pielęgnacji domowej wskazane są wizyty w gabinecie kosmetologicznym

zobacz też

DIVINE™ PRO – odmładzanie
DIVINE™ PRO to najwyższej jakości rozwiązanie do odmładzania twarzy .
Geneo – pielęgnacja skóry
Już od lipca w Ogrodach Urody nowoczesne zabiegi Geneo.
Masaż KOBIDO – japoński lifting
Salon Ogrody Urody zaprasza na masaż Kobido czyli „niechirurgiczny lifting twarzy”.