Nasze marki

Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE

Depilacja LIGHT SHEER DESIRE

Nasz salon oferuje trzy metody usuwania owłosienia. Jedną z nich jest depilacja laserowa LightSheer DESIRE. Jest to innowacyjny, uznawany za najmocniejszy i najskuteczniejszy na świecie system do trwałego usuwania owłosienia. Jest to laser medyczny, który pozwala na szybką, bezbolesną i trwałą depilację dużych powierzchni ciała, przy jednoczesnym wyeliminowaniu dyskomfortu pacjenta. Laser trwale usuwa do 96% włosów, jak również leczy łagodne zmiany barwnikowe i zmiany naczyniowe. 

Każdy włos przechodzi przez trzy fazy wzrostu: anagen, katagen, telogen. Anagen jest fazą wzrostu, w której trzon ściśle tkwi w mieszku włosowym, we włosie następują intensywne podziały komórkowe i w tej fazie włos rośnie. Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu. Kolejna faza – katagen jest fazą uśpienia, w której włos przestaje rosnąć. Tkwi on w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem, a macierzą mieszka włosowego. Następuje zatrzymanie procesów wzrastania. W trakcie telogenu – fazy spoczynku włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowy, ale już powoli wysuwa się i wypada. W tym czasie zaczyna już tworzyć się nowy włos.

Depilacja laserowa skuteczna jest tylko w przypadku włosów znajdujących się w fazie wzrostu – anagenie.

Po zabiegu depilacji laserowej wypadną wszystkie włosy, ponieważ zostały one spalone. Włosy usunięte na stałe, to te, w których zniszczono komórki macierzy. Zazwyczaj jest to 30-50% włosów, jednakże procent zależy od miejsca depilacji. Następny zabieg powinien być wykonany w takim odstępie czasu, aby włosy nie usunięte znalazły się w kolejnej fazie anagenu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach 5-10 tygodni. Po zakończonej serii zabiegów zniszczeniu ulegnie około 90% włosów. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze i niewidoczne.

Kiedy stosuje się zabiegi depilacji laserowej?

  • u osób ze skłonnościami do wrastania włosów,
  • w celach kosmetycznych, w przypadku chęci pozbycia się zbędnego, niechcianego i nieestetycznego owłosienia,
  • u pacjentów z zaburzeniami endokrynologicznymi, takimi jak hirsutyzm, hipertrychoza,
  • u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
  • u pacjentów z wrażliwą skóra, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie, zapalenie mieszków) po goleniu, woskowaniu bądź innych metodach depilacji,
  • zabiegi można wykonywać u mężczyzn w przypadku nadwrażliwości skóry po goleniu.

Ile zabiegów jest potrzebne?

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać około 6 zabiegów. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta oraz od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg powtórzony sześciokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, a często wyeliminowanie ich całkowite. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie.Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu czyli w fazie zwanej anagen.

zobacz też

Neauvia Hydro Deluxe już jest!
Wzbogaciliśmy naszą ofertę o najbardziej oczekiwany zabieg mezoterapii o jedynym, tak skutecznym składzie.
Trądzik, problemy skórne
Problematyczna skóra to temat poważny i dotyczy zarówno osób w wieku młodzieńczym, jak i dojrzałym.
Zatrzymaj lub cofnij czas!
Zabiegi odmładzające nie muszą kojarzyć się ze skalpelem. Instytut kosmetyczny Ogrody Urody stale podnosi swoją jakość i ofertę zabiegów o najnowsze osiągnięcia kosmetologii i medycyny estetycznej.