Aktualności

Masaż KOBIDO – japoński lifting

Masaż Kobido znany jest jako „niechirurgiczny lifting twarzy”.

Zgodnie z japońską filozofią, piękno wynika z doskonałej harmonii zdrowia fizycznego, emocjonalnego i duchowego.

Kobido to jeden z najstarszych masaży na świecie. Legenda mówi, że rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu amma. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby utworzyć nową technikę masażu twarzy — Kobido. Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów i czerpała wyjątkowe korzyści. Z upływem czasu zniesiono te ograniczenia. Współcześnie technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem.

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni.

To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy — można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Celem japońskiego masażu twarzy jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i praca na punktach akupresurowych, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Odczujesz cudotwórcze właściwości masażu Kobido, m.in. poprzez:

  • polepszenie się metabolizmu komórkowego,
  • zniwelowanie napięcia twarzy i szyi,
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek,
  • detoksykację, poprawę owalu twarzy.

Masaż japoński twarzy zwany Kobido ma odmładzać twarz, poprawiając jej kontur i zapobiegać skutkom procesu starzenia się poprzez niwelowanie zmarszczek. Bez operacji plastycznych można uzyskać fantastyczny rezultat, o którym marzy wiele osób, a w szczególności kobiety.

zobacz też

Neauvia Hydro Deluxe już jest!
Wzbogaciliśmy naszą ofertę o najbardziej oczekiwany zabieg mezoterapii o jedynym, tak skutecznym składzie.
Trądzik, problemy skórne
Problematyczna skóra to temat poważny i dotyczy zarówno osób w wieku młodzieńczym, jak i dojrzałym.
Zatrzymaj lub cofnij czas!
Zabiegi odmładzające nie muszą kojarzyć się ze skalpelem. Instytut kosmetyczny Ogrody Urody stale podnosi swoją jakość i ofertę zabiegów o najnowsze osiągnięcia kosmetologii i medycyny estetycznej.